OutSource IT

Yüzlerce firmaya 2004 yılından bu yana hizmet vermekteyiz.Onlarca fabrika kurulumu, binlerce bilgisayarı insanların kullanımına açtık. Günümüzde bilgi teknolojileri personeli tutmak yerine dışardan out source bu hizmeti almak hem maaliyet, hemde teknolojiye daha hızlı adapte olmak için kolay yöntemler arasında yer almaktadır.Bizde tam bu arada devreye giriyoruz.Personel maaliyetlerinizi indiriyor ve size teknoloji alanındaki uzun yıllardır biriktirmiş olduğumuz bilgiler ışığında fayda sağlamaya çalışıyoruz.Yeni teknolojileri yakından takip ederek sizlere faydalı model sağlayacak bilgileri de, sizlere anlatmak ve bilgilendirmek adına öğrenerek uyguluyoruz.

Hosting konusunda yılların verdiği tecrübe ile en kaliteli ve yedekli yapılar ile hizmet vermekteyiz.MS Teknoloji'nin sağladığı Hosting hizmetinde hem Linux, hemde Windows tarafında en son teknoloji uygulamalar ile aktif çalışabileceğiniz alanlara sahip olabilirsiniz.İki platformda da Parallels Plesk (Odin) kontrol paneli sayesinde tüm işlemlerinizi kolayca yapabileceksiniz.
Hosting hizmeti verdiğimiz sunucularımız, DELL R730 serisi ve IBM M4 Serisi sunucularımızdan yayın yapmaktadır.

Web Tasarım

Son teknolojik gelişmeler ışığında müşterilerimize bilgisayar, tablet ve telefonlarda çalışan şık tasarımlı ve güçlü altyapılı siteler yapıyoruz. Müşteri ihtiyaçlarını göz önüne alarak, onların işini kolaylaştırmaya ve web ortamında tanınmasını sağlamaya çalışıyoruz.

E-Ticaret

E-ticaret sektörünün hızla geliştiği, büyüdüğü bu dönemde müşterilerimize özel e-ticaret yazılımları yapıyoruz. Muhasabe ve yönetim programlarıyla entegrasyonu sağlıyoruz. Kullanılabilirliği yüksek, responsive ve şık kullanıcı arayüzü ile alışverişe zevk katıyoruz.

Sunucu Barındırma

Kendi özel alanımızda müşterilerimize barındırma hizmeti vermekteyiz. İstediğiniz hat yoğunluğunu karşılayabileceğimiz erişim, alt yapı ve hizmet çeşitlerimiz bulunmaktadır. İki özel firmadan yedekli internet erişimi bulunan özel konumlandırılmış veri merkezinde erişim probleminizin olmayacağının garantisini verebiliriz. Sunucu barındırma fiyat soru ve sorunlarınız için bizim ile irtibata geçebilirsiniz.

Sunucu Kiralama

Sunucu kiralama hizmetimizde kullanılan tüm donanımlarımız DELL rack sunucu ürün ailesi üzerine kurulmuştur.DELL rack sunucu ailesinin en alt basamadığında bulunan R200 serisinden başlayarak en üst serisine kadar geniş bir ürün yelpazesinde kiralama hizmeti vermekteyiz.Kiralama için kullanılan ürünler kesinlikle başka firmalardan kiralanarak (lease,vade vs.) verilmemektedir.Kiralama için kullanılan ürünler MS Teknoloji'nin envanterinde kayıtlı ve tüm maliyetlerini şirketin finanse ettiği ürünlerdir.DELL ailesinin partneri olduğumuzdan dolayı herhangi bir uzun süreli kesinti yaşamadan değişim,iade ve performans arttırımı gibi sıkıntılara maruz kalmazsınız.

Günümüzde alan adının ne kadar değerli olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Alan adı tescil işlemlerini online sistemler üzerinde anlık olarak tescil edilmektedir.
700' ün üzerinde alan adı tescil imkanı veren uluslararası ICANN tarafından onaylı ResellerClub'ın resmi partneriyiz.

Medya Streaming

Yerelden ulusula, eğitimciden öğrenciye bir çok alanda online video yayın ve online radyo yayın hizmetleri vermekteyiz.canlı toplantıları anlık olarak yayınladık, on binlerce radyo dinleyicisine kesintisiz hizmet verdik. Sizde canlı video yayını ya da radyo yayını yapmak istiyorsanız bizden hizmet alabilirsiniz.

Örnek: RADYO YAYIN

Drone ile çekim

Havadan ve yerden fotoğraf ve video çekimlerinde kullanıma sunulan Drone, artık MS Teknoloji tarafından da hizmete sunuluyor. Bu yeni hizmetimizle, müşterilerimize yönelik özgün çekimler hazırlayarak, web siteleri ve sosyal medya paylaşımlarında fark yaratmalarına katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Karadan yapılan çekimlere artık herkes aşina. Drone ile yapacağımız çekimlerde ise her gün gördüğümüz yerleri farklı bir bakış açısıyla görüntüleyerek dikkat çekmek.

Penetrasyon Testi

Penetrasyon testi, bilişim sistem yapısının içeriden ve dışarıdan oluşabilecek açıkları ortaya çıkaran sızma testi uygulmasıdır.Penetrasyon testi, bilişim sistem yapısının içeriden ve dışarıdan oluşabilecek açıkları ortaya çıkaran sızma testi uygulamasıdır.

Pentest sistemin sağlamlığını eksik yönleri ortaya çıkarmaktadır.
Başlıca penetrasyon testini aşağıdaki başlıklardan inceleyebiliriz;

Port tarama Yetkisiz erişim

Risk analizi

Web tabanlı test

Sosyal ağ

Client testi

Sunucu testi

Firewall testi

Pasif ve aktif bilgi toplama

Penetrasyon testi işlemini bitirdikten sonra önemli olan tarafı sistemin raporlanması ve eksik çıkan yolların kapatılması gerekmektedir.

Penetrasyon testi sistemin güvenliği sağlamaz sadece bu yapıdaki açıkları ortaya çıkarır örneğin Windows kritik güncellemesi eksik ise bunu ortaya çıkarır ya da açık port var ise bunu ortaya çıkartır daha sonra bilişim sistem uzmanı arkadaşlarımız bu açıkları kapatma güncelleştirme işlemleri yapar.

Penetrasyon testini üç gruba ayırabiliriz;

White box(beyaz kutu) sistem yetkilisini bilgilendirirler misafir olarak sistemde açıkları kontrol eder.

Black box(siyah kutu) bu yöntemde firma yetkilisine herhangi bir haber vermeden yapılan işlem sürecidir.

Gray box(gri kutu)siyah kutu ile beyaz kutu  arasındaki katman olarak sıralayabiliriz.

MESAJ BIRAKIN
BİZE ULAŞIN

Mesajınız alınmıştır.